Suchá a popraskaná pokožka trápi počas chladných mesiacov mnoho žien. Už s príchodom prvých jesenných mesiacov nám vonkajšie faktory, ako sú chlad, či mráz môžu spôsobiť nepríjemnosti. Suchej pokožke sa však dá predísť správnou starostlivosťou, ktorá zabezpečí hydratáciu a takisto dôkladne posilní jej ochrannú vrstvu, čím tiež predíde ďalšiemu vysušovaniu. Ako na to prezrádzajú nasledujúce riadky.
Suchá pokožka – správne ošetrovanie
Začať s liečbou suchej pokožky alebo jej prevenciou môžete jednoducho a okamžite.
Ráno aj večer nanášajte na pokožku hydratačné, zvláčňujúce, vyživujúce prípravky. Tie bojujú s príznakmi suchej pokožky a tiež ju chránia pred nežiaducimi vonkajšími vplyvmi.
Čítajte tiež: Glykemický index – ako to funguje?
Aké zložky si vyberať na suchú pokožku
Hľadajte prípravky obsahujúce zložky ktoré maximalizujú zadržiavanie vody. Patria medzi ne napríklad glycerín, či obľúbená kyselina hyalurónová. Tie pomôžu v pleti uzamknúť potrebnú vlhkosť – najmä vtedy, keď je vonku príliš zima.
Čítajte tiež: Stredomorská strava podporuje imunitu
Liečivé oleje
Počas chladných mesiacov je vo vzduchu menej vlhkosti, vzduch je suchší a voda sa z pokožky odparuje rýchlejšie. Preto vymeňte ľahký denný krém.
Zvoľte silnejší hydratačný s obsahom prírodných masiel či olejov. Vynikajúce sú aj produkty z aloe vera či dokonca mliečnej syrovátky.
Z olejov je výborný ricínový, olivový, slnečnicový či jojobový. Na suchú pokožku je tiež výborné bambucké maslo. Je zložkou mnohých telových krémov.
Prírodné ingrediencie sú bohaté na esenciálne mastné kyseliny a antioxidanty, ktoré zvyšujú elasticitu pokožky a pomáhajú obnoviť jej prirodzenú rovnováhu.
Čítajte tiež: https://andawell.sk/zdrave-a-krasne-vlasy-v-lete-da-sa-to/
Pozor na horúcu vodu!
Aj keď si možno neviete predstaviť zimné mesiace bez horúceho kúpeľa, príliš horúca voda je jedným z hlavných príčin vysúšania pokožky.
Preto skúste aspoň občas vynechať dlhé, horúce kúpele a nahraďte ich kratšou, vlažnou sprchou. Pokožke po sprche taktiež nepomáha ani drsné utieranie uterákom.
Pokožku preto utierajte jemným prikladaním osušky a po osušení aplikujte vhodný ošetrujúci prípravok, ktorý uzamkne vodu vo vnútri pokožky a tým jej zabezpečí lepšiu hydratáciu.
Negatívne na pokožku pôsobí aj časté používanie mydiel, saponátov, dokonca aj parfémov a iných chemických látok. PH takýchto prostriedkov je zásadité. Poškodzuje kyslé zložky v našej pokožke. To vedie k množeniu mikroorganizmov na povrchu kože.
Ak máte pokožku extrémne citlivú, mali by ste zvážiť používanie prírodnej kozmetiky na báze byliniek a olejov. Tá ju nielen ošetruje, ale tiež veľmi efektívne dlhodobo lieči.
Dôležité je nielen dodržiavať pravidelnú starostlivosť. Takisto sa vyhýbať faktorom, ktoré k suchej pokožke prispievajú.
Il. fotografia: pinterest.com
- Zeler: Zázrak prírody, ktorý zlepšuje vaše zdravie a energiu!Zeler je zelenina, ktorú možno často vidíte na svojom tanieri, no možno neviete, aké úžasné zdravotné prínosy môže ponúknuť. Tento krehký a svieži kúsok prírody je bohatý na vitamíny, minerály a antioxidanty, ktoré môžu zázračne podporiť vaše zdravie. Ale čo všetko vám zeler môže priniesť? Poďme sa pozrieť na to, ako vám táto zelenina môže… Čítať viac: Zeler: Zázrak prírody, ktorý zlepšuje vaše zdravie a energiu!
- Prečo je chronická myelocytová leukémia dnes ľahšie liečiteľná, než si myslíte!Chronická myelocytová leukémia (CML) je forma rakoviny krvných buniek, ktorá môže zasiahnuť ľudí v každom veku. Vďaka moderným liečebným postupom je dnes oveľa lepšie zvládnuteľná než kedykoľvek predtým. Bola prvým opísaným typom leukémie vôbec. Pod označením leukémia sa však neskrýva len jedno, ale celý rad ochorení, pričom jednotlivé podkategórie sa líšia v prognóze i v spôsobe… Čítať viac: Prečo je chronická myelocytová leukémia dnes ľahšie liečiteľná, než si myslíte!
- Suchá pokožka. Ako jej pomôcť?Suchá a popraskaná pokožka trápi počas chladných mesiacov mnoho žien. Už s príchodom prvých jesenných mesiacov nám vonkajšie faktory, ako sú chlad, či mráz môžu spôsobiť nepríjemnosti. Suchej pokožke sa však dá predísť správnou starostlivosťou, ktorá zabezpečí hydratáciu a takisto dôkladne posilní jej ochrannú vrstvu, čím tiež predíde ďalšiemu vysušovaniu. Ako na to prezrádzajú nasledujúce riadky. Suchá… Čítať viac: Suchá pokožka. Ako jej pomôcť?
- Čokoláda počas diéty – áno alebo nie?Sladké potešenie vo forme niekoľkých štvorčekov čokolády si rád dopraje hádam každý z nás. Čokoláda totiž pomáha uspokojiť chuťové poháriky a často sa stáva najlepším priateľom pri riešení problémov alebo v stresových situáciách, ktorých je v predvianočnom zhone až až. Lenže, čo ak v tejto hektickej dobe práve držíte diétu a vaše chúťky sú silnejšie ako vaša vôľa? Ako veľmi vám… Čítať viac: Čokoláda počas diéty – áno alebo nie?
- Menopauza a extrasystoly. Zbavte sa nepravidelného srdca pomocou týchto 5 prírodných liekov!Extrasystoly alebo predčasné komorové kontrakcie sú typom srdcovej arytmie . Vyskytujú sa vždy, keď je kontrakčný stimul vyslaný v predstihu zo sinoatriálneho uzla v srdci, ktorý je normálnym iniciátorom srdcového tepu. Spôsobuje to dosť nepríjemný pocit „vynechaného srdcového tepu“ alebo búšenia srdca v hrudníku. Extrasystoly zvyčajne nie sú nebezpečné. Ak sú sporadické. V prípade, že sú častejšie, mali by ste… Čítať viac: Menopauza a extrasystoly. Zbavte sa nepravidelného srdca pomocou týchto 5 prírodných liekov!
[…] sa najmä prípravkom s obsahom alkoholu, ktoré pleť ešte viac vysušia. Vhodná je kozmetika s výživnejšou a dobre sa vstrebávajúcou […]
[…] tipom na načerpanie energie a potrebnej hydratácie sú aj relaxačné kúpele. V boji proti suchej pokožke pomáha napr. kokosový, mandľový či jojobový olej, ktorý stačí jednoducho pridať do […]