sobota, 20 júla, 2024
DomovVýživa a doplnky výživyMáte problémy s trávením? A poznáte účinky Vitamínu U?

Máte problémy s trávením? A poznáte účinky Vitamínu U?

Vedeli ste, že vitamín U pomáha predchádzať žalúdočným a dvanástnikovým  vredom? Je tiež skvelým pomocníkom pri podráždenej sliznici žalúdka,  nadmernej produkcii žalúdočných kyselín a pri refluxe.  

Vedeli ste, že vitamín U pomáha predchádzať žalúdočným a dvanástnikovým  vredom? Je tiež skvelým pomocníkom pri podráždenej sliznici žalúdka,  nadmernej produkcii žalúdočných kyselín a pri refluxe.  

Vitamíny sú esenciálne látky, ktoré naše telo potrebuje pre správne fungovanie. Jedným z menej známych, ale veľmi dôležitých vitamínov je U.

Tento článok vám poskytne komplexné informácie o vitamíne U, jeho benefitoch, zdrojoch, dávkovaní a  ďalších dôležitých aspektoch. 

História vitamínu U sa spája s liečbou peptických vredov 

Vitamín U nie je síce tak populárny, ako jeho súkmeňovci, avšak jeho benefity vás možno prekvapia. Kapusta a najmä šťava z nej tiež nadobudne nový rozmer. Pochopíte aj, prečo je dôležité vitamín U zaradiť ho do svojej preventívnej rutiny. 

Vedeli ste, že vitamín U pomáha predchádzať žalúdočným a dvanástnikovým  vredom?

Čo je vitamín U? 

Vitamín U, tiež známy ako S-metylmethionín (1), je zlúčenina, ktorá bola objavená v 50. rokoch minulého storočia. Aj keď nie je skutočným vitamínom, často sa nazýva vitamínom kvôli jeho významným benefitom. 

Chemicky ide o derivát aminokyseliny metionínu, ktorý je známy svojimi ochrannými  účinkami na tráviaci systém.  

Jeho niekdajšie užívanie bolo určené na liečbu peptických vredov.(2) Vitamín U bol  prvýkrát objavený Dr. Garnett Cheneyom na Stanfordskej univerzite. Dr. Cheney zistil, že šťava z kapusty má liečivé účinky na vredy žalúdka, čo viedlo k objaveniu  tejto zlúčeniny. 

Odvtedy prebehlo množstvo štúdií, ktoré potvrdili jeho benefity pre tráviaci trakt a  ďalšie systémy tela.

Podľa jednej štúdie bol (3) vitamín U podávaný ako surová kapustová šťava pacientom s nekomplikovaným peptickým vredom účinnejší v porovnaní so  štandardnou liečbou. 

Dôkazom terapeutického prínosu vitamínu U bolo rýchle zmiernenie symptómu  bolesti bez použitia akéhokoľvek stanoveného plánu symptomatickej liečby a čas  hojenia bol podstatne kratší, ako pri pacientoch, ktorí používali „štandardné“ (4) typy  diét a liekové terapie. (5) 

Podľa jednej štúdie bol (3) vitamín U podávaný ako surová kapustová šťava pacientom s nekomplikovaným peptickým vredom účinnejší v porovnaní so  štandardnou liečbou. 

Aké sú účinky vitamínu U

Vitamín U ponúka širokú škálu benefitov, od podpory zdravia  tráviaceho systému cez detoxikáciu organizmu, zlepšenia zdravia kože až po významné protizápalové účinky

Navyše môže znížiť hladinu cholesterolu a triglyceridov

Týchto päť kľúčových účinkov robí z vitamínu U cenný doplnok stravy pre každého, kto hľadá spôsoby, ako zlepšiť svoje zdravie a kvalitu života. 

5 najdôležitejších účinkov vitamínu U 

1. Podpora zdravia tráviaceho systému 

Vitamín U je známy svojimi ochrannými účinkami na tráviaci systém, najmä pri liečbe  a prevencii vredov žalúdka a dvanástnika. 

Pomáha zmierňovať príznaky gastrointestinálnych ochorení, podporuje hojenie  sliznice žalúdka a môže zlepšiť celkové zdravie tráviaceho traktu. 

O tomto vitamíne (8) sa hovorí, že dokáže vyliečiť peptické vredy (nezhubné defekty  sliznice žalúdka alebo dvanástnika) 4-5 krát rýchlejšie, ak pacient vypije denne 945  ml kapustovej šťavy. 

2. Detoxikácia organizmu

Podporuje detoxikačné procesy v pečeni, čo pomáha odstraňovať škodlivé toxíny z  tela. Pravidelná konzumácia vitamínu U môže prispieť k lepšiemu fungovaniu  pečene, znížiť záťaž toxických látok a tým zlepšiť celkovú energiu a vitalitu. 

3. Zlepšenie zdravia kože 

Vitamín U má pozitívny vplyv na zdravie kože. Pomáha pri liečbe kožných  problémov, ako sú akné a ekzémy. Podporuje aj rýchlejšie hojenie rán. Jeho  protizápalové vlastnosti môžu zmierniť zápalové procesy v koži a zlepšiť jej celkový  vzhľad. 

Štúdie na zvieratách ukázali, že aplikovanie vitamínu U priamo na ranu urýchľuje  proces hojenia a funguje ako katalyzátor na rýchlejšie uzatváranie rán. (6) 

4. Protizápalové účinky 

Vitamín U má výrazné protizápalové účinky, ktoré pomáhajú znížiť zápal v tele. Tieto  vlastnosti sú užitočné najmä pre ľudí s chronickými zápalovými ochoreniami, ako je  artritída, a môžu prispieť k celkovému zlepšeniu zdravia a pohody. 

5. Môže znížiť hladinu cholesterolu a triglyceridov 

Triglyceridy sú typom tuku, ktorý sa ukladá v tukových bunkách tela. Jeho zvýšené  hladiny predstavujú riziko pre vznik srdcovo-cievnych ochorení

Vitamín U môže byť nápomocný pri prevencii tvorby tukových buniek a tiež pri  znižovaní hladín triglyceridov. 

Výsledok štúdie (9) preukázal, že keď pacienti dostávali denne 1 500 miligramov vitamínu U vo svojej strave, hladiny triglyceridov zostali konštantné a došlo k zvýšeniu HDL cholesterolu (tzv. dobrý cholesterol), čo znižuje riziko srdcovo cievnych ochorení. 

Koľko vitamínu U potrebujete za deň? 

Odporúčaná denná dávka vitamínu U nie je presne stanovená, pretože nejde o  klasický vitamín. Väčšina odborníkov odporúča konzumovať dostatočné množstvo  zeleniny bohaté na túto zlúčeninu.

K dispozícii sú aj doplnky výživy s vitamínom U.

Vedľajšie účinky sú zriedkavé, no pri nadmernom užívaní doplnkov môže dôjsť k  miernym tráviacim problémom. 

Kde sa nachádza vitamín U? Ako môžete doplniť vitamín U zo stravy?  

Vitamín U je dostupný v potravinách ako kapusta, kel, brokolica, zeler, špenát,  červená repa, mrkva, špargľa, petržlen a ďalšie. Pre čo najlepšie využitie  vitamínu U je vhodné konzumovať túto zeleninu surovú.  

Nachádza sa aj v potravinách živočíšneho pôvodu, ako sú vaječné žĺtky a mlieko. 

1. Kapusta 

Kapusta je jednou z najlepších potravín, ktoré obsahujú vitamín U. Pravidelná  konzumácia kapusty prispieva k zlepšeniu zdravia tráviaceho traktu, najmä pri liečbe  a prevencii vredov žalúdka a dvanástnika. 

Kapusta obsahuje o.i. aj glukozinoláty, ktoré podporujú detoxikačné procesy v  pečeni. Kombinácia týchto zlúčenín s vitamínom U pomáha telu efektívnejšie  odstraňovať toxíny, čo prispieva k lepšiemu celkovému zdraviu. 

Kapusta je jednou z najlepších potravín, ktoré obsahujú vitamín U.

2. Ružičkový kel 

Ružičkový kel je bohatý nielen na vitamín U, ale obsahuje aj veľa vlákniny, ktorá  podporuje zdravé trávenie a pravidelnosť stolice. 

Pravidelná konzumácia ružičkového kelu môže zmierniť príznaky  gastrointestinálnych problémov a zlepšiť celkové zdravie tráviaceho systému.

Ružičkový kel je bohatý nielen na vitamín U, ale obsahuje aj veľa vlákniny, ktorá  podporuje zdravé trávenie a pravidelnosť stolice. 

3. Brokolica 

Brokolica je jedným z najlepších prírodných zdrojov vitamínu U. Vitamín U v brokolici  podporuje zdravie tráviaceho traktu tým, že znižuje riziko vzniku vredov a iných  tráviacich problémov. 

Brokolica je tiež bohatá na vlákninu, ktorá zlepšuje trávenie a podporuje pravidelnosť  stolice. 

Brokolica je jedným z najlepších prírodných zdrojov vitamínu U. Vitamín U v brokolici  podporuje zdravie tráviaceho traktu tým, že znižuje riziko vzniku vredov a iných  tráviacich problémov. 

4. Zeler 

Zeler má detoxikačné účinky, ktoré pomáhajú odstraňovať toxíny z tela. V kombinácii  s vitamínom U podporuje zdravú funkciu pečene a celkovú detoxikáciu organizmu. 

Vitamín U v zeleri má protizápalové vlastnosti, ktoré môžu pomôcť zmierniť zápal v  tele. 

Zeler má detoxikačné účinky, ktoré pomáhajú odstraňovať toxíny z tela.

5. Špenát 

Špenát je ďalšou listovou zeleninou, ktorá je bohatá na vitamín U. Okrem udržiavania zdravého tráviaceho systému je špenát tiež dobrý pre oči a kontrolu hladiny cukru v krvi. 

Okrem udržiavania zdravého tráviaceho systému je špenát tiež dobrý pre oči a kontrolu hladiny cukru v krvi. 

6. Kel 

Kel má vysoký obsah vlákniny, vápnika a železa, ako aj vitamínu U. Podľa The  National Center For Biotechnology dodáva táto zelená zelenina vitamín U, ktorý môže pomôcť pri liečbe vredov, znižuje zápalové reakcie, potravinové alergie a  tráviace ťažkosti. 

Kel má vysoký obsah vlákniny, vápnika a železa, ako aj vitamínu U.

6. Špargľa 

Strata hmotnosti, zlepšený tráviaci proces, zdravé tehotenstvo (7) sú všetky možné  prínosy špargle. 

Vitamín U môžete získať aj z kalerábu, repy, paradajok, červenej repy, mrkvy a  podobne. Najlepšie je konzumovať túto zeleninu surovú, aby ste získali čo najviac  vitamínu U.

Dá sa objaviť aj vo zvieracej ríši – vo vaječných žĺtkoch a mlieku. Niekoľko druhov  čajov, napríklad zelené čaje, ponúkajú vyšší obsah vitamínu U. 

Strata hmotnosti, zlepšený tráviaci proces, zdravé tehotenstvo (7) sú všetky možné  prínosy špargle.

Nedostatok vitamínu U 

Nedostatok vitamínu U sa prejavuje u ľudí, ktorí nekonzumujú potraviny, ktoré ho  obsahujú. Jeho nedostatok vedie ku kyslosti, ktorá môže spôsobiť žalúdočné vredy  alebo iné žalúdočné problémy. 

Záver 

Kapusta, spolu s ďalšími zeleninami bohatými na vitamín U, ako sú ružičkový kel,  brokolica, zeler a špenát, ponúka množstvo zdravotných benefitov, ktoré by ste  určite nemali prehliadať. 

Vitamín U je kľúčový pre ochranu a hojenie sliznice žalúdka a dvanástnika,  podporuje zdravie tráviaceho systému, detoxikáciu organizmu a zmierňuje zápaly. 

Za zmienku určite stojí aj jeho ďalší benefit a tým je podpora imunitného systému.  Pravidelná konzumácia vitamínu U môže prispieť k posilneniu imunitného systému, čo pomáha telu efektívnejšie bojovať proti infekciám a chorobám. 

Ak hľadáte doplnkové zdroje vitamínu U, zvážte aj užívanie výživových doplnkov. Môžu byť užitočné najmä vtedy, ak nemáte dostatočný prísun vitamínu U zo stravy,  alebo ak potrebujete zvýšiť jeho príjem na podporu tráviaceho zdravia. 

Nato, aby sa preukázali preventívne a liečivé účinky vitamínu U, sú potrebné ďalšie štúdie. Vítamín U nájdete ako výživový doplnok, nie ako liečivo.

Výživové doplnky sú potraviny na doplnenie prirodzenej stravy, ktoré sú koncentrovanými zdrojmi živín, ako sú vitamíny a minerálne látky alebo iné látky s výživovým alebo fyziologickým účinkom, jednotlivo alebo v kombinácii.

Sú uvádzané do obehu v dávkovanej forme, ako sú kapsuly, tablety, tabletky, piluly a ostatné podobné formy, vrecúška s práškom, ampulky s tekutinami, fľašky s dávkovačom kvapiek a ostatné podobné formy tekutín a práškov navrhnuté tak, aby ich bolo možné užívať v odmeraných malých jednotkových množstvách.

Výživové doplnky spadajú pod Zákon o potravinách. Úradu verejného zdravotníctva musí jeho výrobca alebo distribútor doložiť len potvrdenie o zdravotnej nezávadnosti.

Načo si dávať pozor pri kúpe výživového doplnku?

Dávajte si pozor na spoločnosti, ktoré uvádzajú klinickú účinnosť jednotlivých zložiek v rámci produktu a nie účinnosť produktu ako celku.

Najvyšším ukazovateľom kvality doplnku je zadanie placebom kontrolovanej klinickej štúdie bezpečnosti a účinnosti nezávislou treťou stranou.

Očakávate rovnako vysoký štandard výskumu a testovania predtým, ako začnete dôverovať lieku, tak prečo by ste neurobili to isté predtým, ako dôverujete doplnku?

Zdroje: 

  1. https://www.medicinenet.com/vitamin_u_what_is_it_health_benefits_and_sources/article.htm
  2. https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0002822321303960?via%3Dihub
  3.  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1521464
  4. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/14782068/
  5. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1643665/
  6. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20110751/
  7. https://www.healthkart.com/connect/diet-plan-to-control-high-blood-pressure/bid-4478
  8. Čo je vitamín U? Počuli ste o tom? – Potravinárstvo (foodism.xyz)
  9. Cholesterol Management: Lower, Treat, and Prevent High Cholesterol (medicinenet.com)

Autorka článku: Andrea Hinková Tarová
Foto: http://www.canva.com

Andrea Hinková
Andrea Hinkováhttps://zdravienadoma.sk
Adresa redakcie: Andrea Hinková - Tarová Riečna 46/8 900 66 Vysoká pri Morave tel: + 421 905 401 997
Podobné články

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno

- Advertisment -

Najčítanejšie články