sobota, 20 júla, 2024
DomovAktuálneZdravo jesť nie je raketová veda

Zdravo jesť nie je raketová veda

Počas našich civilizačných problémov, nadváhe, obezite, neustálemu chudnutiu, sme si tak nejako zvykli nato, že jedlo je nepriateľ. Jedlo nie je nepriateľ a nemusíme ho neprirodzene kontrolovať. Zdravá výživa nepotrebuje tabuľky, výpočty ani raketovú vedu.

Napríklad také počítanie kalórií nie je úplne v poriadku. Princíp tejto teórie spočíva v tom, koľko jete a že znižujete množstvo kalórií.

Kalórie fungujú len v laboratóriu

To môže exaktne platiť v laboratóriu, ľudské telo je však mnohonásobne komplikovanejšie. Veď si len spomeňte, koľkokrát ste začali s tzv. chudnutím, počítali kalórie, obmedzovali tuky, jedli len nízkokalorické jedlá.

Často bola výsledkom týchto snáh inzulínová rezistencia a tzv. jojo efekt, kedy už telo začalo bojovať proti vám. Ak mu totiž neprirodzene znížite kalórie, zníži svoj výdaj. Začne menej spaľovať a trvá mesiace a niekedy roky, kým sa dá znovu do poriadku.

základom úspešného chudnutia spočíva v zdravej strave s kontrolovaným príjmom kalórií v kombinácii so zvýšenou fyzickou aktivitou. 

Zdravé jedlo má len jedno pravidlo

Problém je aj vo výbere diétnych jedál. Zoberte si napríklad taký „diétny“ extrudovaný chlieb. Z pohľadu vylučovania glykémie je to akoby ste jedli kúsky cukru.

Pri jeho dlhodobej konzumácií si môžete privodiť rôzne ochorenia na čele s diabetom 2 typu, ochoreniami srdca a ciev a neskôr aj Alzheimerovu chorobu.

Zdravé jedlo má jedno základné odporúčanie a keď ho zvládneme, zvyšok sú detaily. Jedzte skutočné jedlo. To sú základné potraviny, nie priemyselne spracované.

Skutočné jedlo chutí, neprejedáme sa ním a obsahuje maximum živín. Žiadny človek sa nepreje z mrkvy, vajec alebo ovsených vločiek. Prejedáme sa z priemyselne vysokospracovaných potravín. Trpíme po nich nadváhou, sme z nich chorí.

Zdravo jesť nie je raketová veda.

Počúvajte svoje telo a hýbte sa

Neexistuje totiž jediná správna výživa. Potravinová pyramída už v dnešnej dobe nie je jediným ukazovateľom správnej výživy. Pravda je, že môžeme jesť každý inak.

Jeden môže inklinovať viac k rastlinnej strave, iný môže konzumovať aj živočíšne produkty. Všetko je možné, základ tkvie v skutočnom jedle.

Problém nastane, ak človek siahne po priemyselne spracovaných potravinách.

Nech je jedlo tvojim liekom.

Každý má iný režim

Ďalším veľkým omylom je, že všetci máme rovnaký režim. Niekto môže jesť pravidelne napríklad desiatu a olovrant a prospieva mu to. Inému nie. Sú ľudia, ktorí musia napríklad z terapeutických dôvodov jesť len trikrát denne.

Keď totiž jeme, uvoľňuje sa hormón inzulín, ktorý spracováva cukor zo stravy a súčasne ukladá tuky do tukového tkaniva a aktivuje enzýmy.

Ak máme vyšší inzulín v tele beží program ukladania. Je dôležité, aby sme nejedli stále a dali priestor nášmu organizmu nato, aby sa inzulín znížil.

Ak napríklad 12 hodín jeme a 12 hodín spíme a napríklad predĺžime tento čas, nemusíme raňajkovať o 7. – 8. hod. ale úplne nám stačí dať si niečo okolo 10. – 11. hod. alebo na obed.

Plank je jedným z mála cvikov, ktoré zapoja celé telo bez toho, aby ste museli vykonávať pohyb.
Plank je jedným z mála cvikov, ktoré zapoja celé telo bez toho, aby ste museli vykonávať pohyb.

Ako je to s pohybom a chudnutím?

Tu panuje ďalší omyl. Pohyb je skvelý, veľmi užitočný, podporuje štíhlosť, ale nezabezpečí ju. Základ zdravej výživy a chudnutia je v jedle.

Soľ tiež nie je taký nepriateľ, ako sa tvrdí

Staršie štúdie zisťovali, koľko konzumujeme soli a ako na tom zdravotne sme. Vtedy sa ukazovalo, že kto konzumuje viac soli, má väčšiu pravdepodobnosť na vznik srdcovo cievnych ochorení.

Dnes už tieto tvrdenia nie sú také jednoznačné. V tých starších štúdiách sme si totiž neuvedomili, že ten, kto konzumuje veľa soli, s najväčšou pravdepodobnosťou prijíma veľa spracovaných potravín.

Zoberme si veľmi zjednodušene ako sa tieto vysoko spracované potraviny vyrábajú. Ich cieľom je zvyšovanie blaženosti a teda návyk a opakované nákupy.

V laboratóriách teda namiešajú kombináciu soľ, cukor, dochucovadlá, chrupkavú konzistenciu…Takže, sú plné cukru a soli.

Otázne teda je, či potrebujeme znižovať obsah soli, alebo prestaneme jesť priemyselne spracované produkty a tým výrazne znížime príjem soli.

Zdravé jedlo – takže, čo s tým?

Prestať konzumovať vysoko spracované produkty nie je jednoduché. Telo si na ľahko zvyklo, navyše máme zafixované, že nemáme čas variť.

Vznikol teda návyk a zlozvyk a ten potrebuje zmenu. A tá nie je nikdy jednoduchá. Lenže si treba uvedomiť, že konzumácia týchto potravín nám dlhodobo škodí a v konečnom dôsledku skracuje kvalitu života.

Skúste si nabudúce, keď pôjdete nakupovať dopredu premyslieť, čo budete variť. Podľa toho si pripravte zoznam a držte sa ho.

V obchode na vás budú číhať rôzne nástrahy vo forme super akcií. Odolajte im, myslite na vaše zdravie a zdravie vašej rodiny. Vydržte takto aspoň mesiac a potom to bude jednoduchšie.

Zrazu zistíte, že rohlíky k životu vlastne nepotrebujete a kváskový chlieb vám chutí a nemusíte ho zjesť toľko, pretože vás na rozdiel od rohlíkov zasýti. Pripravte si k nemu zdravé pomazánky. Mrkva zrazu dostane inú chuť.

Na jeseň si kúpte kapustu, nasoľte ju, „našľapte“ a uložte do pivnice. Vydrží do jari a existuje množstvo receptov na jedlá z nej. Pridajte do svojho jedálnička ryby a tiež čisté biele jogurty. Ochutené nie.

Mlieko pite kravské, všetky ostatné sú priemyselne spracované a majú oveľa vyšší glykemický index ako kravské mlieko.

Jedzte skutočné zdravé jedlo, premýšľajte o ňom a nevymýšľajte skratky

Doplnky výživy či bylinky sú v poriadku, o ich užívaní sa však poraďte so svojim ošetrujúcim lekárom. Moderná medicína vám pri ochorení vie pomôcť, nezabúdajte však na svoju spoluúčasť – základ je zdravé jedlo, pohyb, eliminácia stresu.

Podľa odhadov Svetovej zdravotníckej organizácie, ak by sme jedli zdravo, hýbali sa a nefajčili, zabránilo by sa 90 % cukrovky 2 typu, 80 % srdcovo cievnych ochorení a tiež by sa eliminovali nádorové ochorenia.

Konzumovaním zdravej a vyváženej stravy si udržíte optimálnu váhu, znížite zlý LDL cholesterol v krvi a zvýšite ten dobrý HDL cholesterol.

Čo zaradiť do jedálnička a čo z neho dať preč

Konzumovaním zdravej a vyváženej stravy si udržíte optimálnu váhu, znížite zlý LDL cholesterol v krvi a zvýšite ten dobrý HDL cholesterol.

Dbajte na zvýšený príjem zeleniny a ovocia: zaraďte do svojho jedálnička aspoň 500 gramov čerstvej zeleniny a 150 gramov ovocia.

Nemusíte sledovať presnú gramáž, no snažte sa pridávať zeleninu do každého chodu, ktorý konzumujete. Pre jednoduchšiu predstavu platí, že polovicu množstva jedla na tanieri by mala tvoriť zelenina. Ovocie je zas skvelým snackom.

Odporúčané potraviny:

Potraviny, ktoré obsahujú prospešné mononenasýtené a polynenasýtené mastné kyseliny:

-chudé mäso (kuracie bez kože, chudé hovädzie, morčacie, králičie…),

-ryby (pstruh, losos, makrela, sleď, tuniak),

-vajíčka (maximálne 6 za týždeň),

-strukoviny a obilniny,

-orechy (vlašské) a semená (ľanové, chia),

-rastlinné oleje ako olivový,

-nízkotučné mliečne výrobky,

-celozrnné pečivo…

-Pri zdravej a vyváženej strave netreba zabúdať ani na množstvo ovocia a zeleniny.

Neodporúčané potraviny:

Tieto potraviny obsahujú nasýtené mastné kyseliny a transmastné kyseliny a je dobré sa im vyhýbať (alebo aspoň konzumovať v obmedzenom množstve):

-mastné druhy mäsa (najmä bravčové),

-červené mäso len s mierou,

-bravčová masť,

-maslo,

-palmový či kokosový olej,

-plnotučné mliečne výrobky,

-biele pečivo,

-pridaný cukor (obsahuje ho väčšina sladkostí, sladené nápoje, ale aj hotové jedlá či fast food),

-slané snacky (čipsy, slané oriešky…),

-dresingy, majonéza, kečup..

Zdroj: Margita Slimáková, článok spracovala Andrea Hinková – Tarová
Foto: http://www.canva.com

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach:

Andrea Hinková
Andrea Hinkováhttps://zdravienadoma.sk
Adresa redakcie: Andrea Hinková - Tarová Riečna 46/8 900 66 Vysoká pri Morave tel: + 421 905 401 997
Podobné články

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno

- Advertisment -

Najčítanejšie články