Chcete pevné a ploché brucho bez nekonečných hodinových tréningov? Týchto pár účinných cvikov vám môže pomôcť dosiahnuť viditeľné výsledky už za niekoľko týždňov.
Ploché brucho. Stačí len 10 minút denne! Poďme na to.
1. Aktivácia brušných svalov (1 minúta)
Na začiatok je dôležité prebudiť svaly:
Dýchacie cvičenia: Sadnite si, vydýchnite všetok vzduch a zatiahnite brucho k chrbtici. Vydržte 10 sekúnd, zopakujte 3-krát.
2. Hlavné cviky na brucho (8 minút)
- Klasické brušáky (45 sekúnd, 15 sekúnd odpočinok)
Ľahnite si na chrbát, nohy pokrčte, ruky dajte za hlavu a pomaly zdvíhajte hornú časť tela. - Bicyklové skracovačky (45 sekúnd, 15 sekúnd odpočinok)
V ľahu na chrbte striedavo priťahujte pravý lakeť k ľavému kolenu a naopak. - Plank s bočným zdvihom nohy (45 sekúnd, 15 sekúnd odpočinok)
Zaujmite plank pozíciu a striedavo dvíhajte nohy do strán. - Obranné skracovačky (45 sekúnd, 15 sekúnd odpočinok)
Ľahnite si, ruky dajte pozdĺž tela a striedavo zdvíhajte nohy do vzduchu tak, aby ste pocítili zapojenie spodného brucha. - Ruské otáčky (45 sekúnd, 15 sekúnd odpočinok)
Sadnite si, nohy mierne zdvihnite zo zeme, ruky spojte a otáčajte ich do strán.

3. Relaxácia (1 minúta)
Zakončite cvičenie uvoľnením svalov:
Pozícia dieťaťa: Sadnite si na päty, natiahnite ruky dopredu a relaxujte.



Ploché brucho nemusí byť len snom!
Pravidelnosť a odhodlanie sú kľúčové. Začnite s týmito jednoduchými cvikmi ešte dnes a sledujte, ako sa vaše telo mení. 10 minút denne je všetko, čo potrebujete na začiatok! Ak sa chcete pochváliť pokrokom, zdieľajte svoje výsledky a inšpirujte aj ostatných!
Andrea Hinková – Tarová
Foto: http://www.canva.com
- Ako si správne merať krvný tlak?Na Slovensku trpí hypertenziou približne 1,7 milióna dospelých vo veku 30 až 79 rokov.
- Dám si pred spaním jablko – robím dobre, ak chcem schudnúť?Mnohí z nás poznajú ten pocit – večer si sadneme, blíži sa čas spánku, ale žalúdok sa ešte ozýva. Dám si niečo malé, len niečo zdravé, napríklad jablko.
- Glykemický index – ako to funguje?Čo sa skrýva pod pojmom glykemický index? Načo si dávať pozor a čo pre nás nižšia alebo vyššia hodnota glykemického indexu znamená? Glykemický index (GI) je hodnota, ktorá vyjadruje rýchlosť vstrebávania jednoduchých cukrov z tráviacej sústavy do krvi, kde sa následne využívajú. Čím vyššia je hodnota GI potraviny, tým sa jednoduché cukry vstrebávajú ochotnejšie. Vysoký… Čítať viac: Glykemický index – ako to funguje?
- Ako zmierniť alergické prejavy?Alergie môžu zasiahnuť oveľa hlbšie, než si mnohí uvedomujú – ovplyvňujú nielen dýchanie, ale aj pokožku, trávenie a psychiku.
- Menopauza a únava: Čo ju spôsobuje a ako s ňou bojovaťÚnava v menopauze nie je len výsledkom nedostatku spánku. Je kombináciou viacerých fyziologických, hormonálnych a psychických faktorov.